Spor Toto 2. ve 3. Lig Takımlarından Flaş Karar

İddaa bültenlerindeki 2. Ve 3. ligler için program kısıtlandı. İddaa bültenlerinin kısıtlanması ile birlikte takımların aldığı paralar azaldı 2. Ve 3. Ligdeki 90 takım bu kararı protesto etmek için maçlara çıkmama kararı aldı.


Spor toto 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın   BeIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu

“Spor Toto Teşkilatı 2. Ve 3. Lig takımlarının tasarruf adı altında paraları düşürdü. Bu 2. Ve 3. Lig takımlarını çok zor bir duruma soktu. Eskiden 28 maç bültene alınırken şuan 28 maç bültene alınıyor. Buda takım başına 500-600 bin lira kayıp a uğratıyor demektir. Bu sebeplerden dolayı da bu hafta maçlara çıkmama kararı aldık” dedi.

Cengiz Günaydın; “biz yönetim kurulu olarak bir gelişme olmaması durumunda ilk hafta maçlara geç çıkma ikinci hafta ise maçlara çıkmama yönünde karar almayı düşünüyoruz. Bu durum bize önceden 
bildirilseydi planlamalarımızı yapar bu kadar sıkıntı çekmezdik” dedi.


Konuşmaları sırasında Süper Toto’nun Fenerbahçe'ye 47 milyon liralık kol sponsoru olmalarının altını çizerek; biz tüm çeklerimizi gelecek olan gelirlerimizi göz önüne alarak kestik. 6. Haftada olan bir kararın gelirlerimizde kesinti olacağını kabul edemeyiz. Bize 6 ay öncesinde haber verilse idi bu sıkıntıları çekmezdik. İfadelerini kullandı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM