Sivasspor Oyuncularından Söyleşi

Türkiye Süper Lig takımlarından Sivasspor Demir Grup’un yıldız  futbolcularından  Mert Hakan , Emre Kılınç, N’Dinga ve Mattias  Sivas’da öğrenim gören  öğrencilerle bir araya geldi. N’Dinga’ın   beIN SPORTS’ a yaptığı açıklamalarda, Galatasaray kulübünün kendisini istediğini, fakat kendi isteğinin Beşiktaş’tan yana olduğunu söyledi.


Demir Grup Sivasspor’ un yıldız isimlerinden  Mert Hakan Yandaş, Emre Kılınç, Delvin N’Dinga ve  Mattias Bjarsmyr Sivas şehrinde öğrenim hayatına başlayan Bahçeşehir okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günler’ programı kapsamında bir organizasyon yapıldı. Salonda düzenlenen programa futbolcular yanı sıra okul kurucusu ve Demir Grup Sivasspor As Başkanı Mehmet Oflaz, okul yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Okulda öğrencilerle bir araya gelmekten memnun olduklarını dile getiren kırmızı beyazlı futbolcular öğrencilerin sorularını cevaplamayı ihmal etmedi. 

Futbolcular öğrencilerin pazar günü beIN SPORTS’ da yayınlanacak olan Başakşehir maçı ile ilgili sorulara galibiyet istediklerini söyledi. Bir öğrencinin Türkiye’ de yabancı sınırı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir’ sorusuna Emre Kılınç, “Bizim kulübümüzde bu pek hissedilmedi. Ama diğer arkadaşlarımızdan duyduklarımız iki insan arasında, yabancı ve Türk futbolcu arasında bazı kulüplerde ayrımcılık yapıyorlar. Bunun bazı sıkıntıları oluyor. Federasyon bakımından da bazı sıkıntılar var. İnşallah bunlar yakın zamanda düzelecektir. Üzerimizde bir baskı yoktur. Sonuçta hepimizin bir yeteneği var. Yabancı sınırıyla ilgili bizim sıkıntımız yok.” dedi. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM