Real Madrid Fırsatı Tepti

La Liga 14. haftasın da Real Madrid konuk oludğu Athletic Bilbao deplasmanında 0-0 berabere kalarak, Barcelona'nın puan kaybettiği haftada fırsatı elinin tersiyle geri itmiş oldu.


BeIN SPORST'dan yayınlanan karşılaşma da gol sesi çıkmayan mücadele de 0-0 eşitlik ile sonuçlandı. Barcelona'nın lider olduğu lig yarışında, bu hafta oynadığı Celte Vigo ile 2-2 berabere kalmasıyla kritik zirve yarışında evinde 2 puan bırakmıştı. Bu karşılaşmanın ardından Real Madrid puan farkını indirebilmek için Athletic Bilbao karşılaşmasında galibiyet arayarak puan farkını aşağılara çekmeye çalıştı.

Karşılaşmaya Madrid ekibi santrayla başladı. Oyunun ilk yarısında bulduğu pozisyonları değerlendiremeyen Real Madrid devre arasına 0-0 skor ile girdi. İkinci yarıda aynı baskıyla sahaya çıkan Real Madrid gösterdiği hücum atakları karşısında Athletic defansı başarılı  olunca topu çizgiden geçiremedi ve deplasmanda Athletic Bilbao ile berabere kaldı. Bu beraberlik sonrasında Barcelona'nın puan kaybettiği haftada eline geçen fırsatı elinin tersiyle iten Madrid aldığı 1 puan ile puanını 28'e çıkararak 4. sırada ki konumunu korudu.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM