Mersin İdman Yurdu'na Fifa'dan Şok

Bir zamanlar Süper Ligde mücadele eden hatta büyüklerden puan almayı başaran Mersin İdman Yurdu, yaşadığı maddi sıkıntılardan ötürü üst üste lig düşerek TFF 2. Lige kadar geriledi.


TFF 2.Lig kırmızı grup da savaş veren Mersin İdman Yurdu, kötü günler geçiriyor.  Geçmiş dönemlerde parasını ödeyemediği yabancı oyuncuların FİFA ya yapmış olduğu şikayetler sebebi ile bu sezon toplamda 9 puanı silindi. Mersin İdman Yurdu şuanda lig de -6 puanla son sırada bulunuyor.

Geçmiş sezonlarda oynayan futbolcular, paraları ödenmediği için şikayetlerde bulundular. Bu sebep den ötürü 6 puanımız sindi. Aslında 9 puan olacaktı ama 3 puanı sildirmeme hakkındaki sildirmeme gayretimiz sonuç verdi. Geri kalan 6 puana da izin vermek istemedik ama maalesef ki FİFA acımıyor.  Şuan diğer borçlarımız için çalışmalarımız sürüyor, daha fazla puan silinmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Şeklinde açıklamalarda bulundu.


Yapılan kongrede, “Artık başkan yada herhangi bir yöneticinin takıma verdiği paralar borç olarak değil, hibe şeklinde gösterilerek yapılacak” dedi.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM