Juventus'dan Asamoh Kararı

Galatasaray’ın sezonun başından istediği tam aldı derken son anda cayan Juventus, toplantı yaparak ara transfer döneminde Asamoah transferinin ne olacağı kararını aldılar.


28 yaşındaki Ganalı yıldız futbolcu son zamanlardaki yükselişte olan performansı göz doldurdu. İtalya ekiplerinden Juventus takımı ile kontrat yapacakları söylenirken, Asamaoh’ın menejeri bu iddaları yalanladı.

 Galatasaray’ın teklifine olumlu bakan Ganalı yıldız, ocak ayında imza atmaya hazır durumda. Ancak Juventus’un şarlarına göre Ganalı yıldız imzayı atması durumunda ancak Haziran ayında Galatasaray ile birlikte çalışabilir dedi.

Juventus da yıllık ücreti 2 milyon euro olan Ganalı yıldız futbolcu, mayısın üçüncü haftasında Juventus ile son maçına çıkacak. Bu maçtan sonra ise sözleşmesi sona erecek. Juventus takımı Asamoah’ın Galatasaray a bedelsiz gitmesine engel olmayacak ve bonservisini Ganalı yıldıza verecek.


Asamoah’ın gelmesi için elinden geleni yapan Tudor, sol bekine bu önemli gücü koyarak, daha atik ve daha hırslı bir takım çıkarmayı planlıyor. Tudor, transfer sezonu kapandığında, “tek Asamoah eksik oda olsaydı takımı kimse tutamazdı demişti.  

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM