Galatasaray'da Sakatlık Açıklaması

Galatasaray'ın Göztepe ile oynadığı maçtta geçirdiği sakatlık sonrası çekilen emarda Fernando'nun sağ iç yan bağlarında i yırtık belirlendi. Brezilyalı futbolcunun hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce, Florya Metin Oktay Tesisileri'nde yapılan antrenman sonrasında takımdaki sakat futbolcuların son durumları hakkında bilgi verdi.

Göztepe karşılaşması esnasında  sakatlanan ve maçı tamamlayamayan Fernando'nun kontrollerinin yapıldığını aktaran İnce, “Fernando'nun iç yan bağlarında ileri derecede yırtık var. İlk kontrollerden sonra ameliyat etmemizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ne kadar süreceği hakkında bilgi vermiyorum ama tedavisine başladık. Kampa kadar tedavisi devam edecek, orada da değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcunun 3 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Yener İnce yaptığı açıklamanın devamında ise , Göztepe mücadelesinde  sakatlanan bir başka oyuncu Garry Rodrigues'in durumunun ise iyi olduğunu söyleyerek, “Sağ ayağın üst arka adalesinde hafif derece zorlama var. Sezon öncesi kampında bizimle birlikte olacak” diye konuştu.

Yener İnce, tedavisini bitiirilen Mariano'nun ise Antalya'da olacak devre arası kampında olacağını açıkladı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder