FIFA Dünya Kupa'sında Gruplar Belli Oldu.

FIFA Dünya Kupası 14 Haziran 2018 tarihinde start alarak 15 Temmuz 2018 tarihine kadar mücadeleler devam edecek. FIFA Dünya Kupası Rusya Milli Takımının ev sahipliğinde gerçekleşecek. Dünya kupası içinde mücadele edilecek gruplar bugün kura çekimiyle belli oldu. FIFA Dünya Kupası açılış maçı Rusya ve Suudi Arabsitan olarak belirlendi.
Rusya ülkesinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nda grup aşaması kuraları Moskova'da olan çekiliş ile belirlendi.


Rusya'nın başkenti Moskava'da Kremlin Sarayı'nda olan kura çekiminde eski İngiliz milli yıldız Gary Lineker sunuculuğu üstlendi. Kuranın açılış konuşmasını Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin yaparken konuşması bittikten sonra ise kürsüyü FIFA Başkanı Gianni Infantino, turnuvada mücadele edecek ülke takımlarına başarılar diledi.

Moscova da gerçekleşen kura çekimine  eski yıldızlar akın etti. Miroslav Klose, Pele ve Cafu, İngiliz oyuncu Gordon, Fransız vatandaşı Blanc, efsane defans oyuncusu Cannavaro, Forlan, Maradona, Puyol gibi efsanelerin katıldığı geceye kura çekiminden önce sahneye çıkan Rus şarkıcı Alsou ile gitarist Nuno Bettencourt konser verdi.
Moscova'ya gidip  canlı  izleyeceğiniz maçlar Rusya'nın 11 farklı  şehrinde 12 farklı stadyumlarda gerçekleşecek.
Grup aşamasında mücadele edecek takımların ise grupları belli oldu. 2018 FIFA Dünya Kupası'nda kıyasıya mücadele edecek takımların grupları;

İŞTE GRUPLAR

A GRUBU: Rusya, Uruguay, Mısır, S.Arabistan

B GRUBU: Portekiz, İspanya, İran, Fas

C GRUBU: Fransa, Peru, Danimarka Avustralya

D GRUBU: Arjantin, Hırvatistan, İzlanda, Nijerya

E GRUBU: Brezilya, İsviçre, Kosta Rika, Sırbistan

F GRUBU: Almanya, Meksika, İsveç, Güney Kore

G GRUBU: Belçika, İngiltere, Tunus, Panama

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM