Fenerbahçe'den Trabzonspor'a Ağır Darbe

Tahincioğlu Basketbol Ligi'nin 9. hafta karşılaşmasında Trabzonspor-Fenerbahçe Doğuş maçında olaylar çıktı.
Fenerbahçe Doğuş'un konuk olduğu Trabzonspor deplasmanında maç içinde olaylar çıktı. Hakemler soyunma odasına gidecekleri sırada hakemlere yapılan saldırı maça damgasını vurdu. Hakemlerin soyunma odasına gidip, salonun tamamen boşaltılmasının ardından karşılaşmaya devam edildi. Maç Fenerbahçe Doğuş'un 119-90 gibi bir skor galibiyetiyle sonuçlandı.


Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 9. hafta karşılaşmasında Trabzonspor kendi evinde Fenerbahçe Doğuş'u konuk etti.
Maç içerisinde olayların çıktığı müsabaka da ikinic periyotun sonuna doğru oyun durdu ve hakemler soyunma odasının yolunu tuttu. Maça 50 dakika ara verildikten sonra maç tekrardan başladı.

Fenerbahçe Doğuş oyuncusu Vesely ile Trabzonspor'un Obekpa oyuncusu arasında yaşanan gerginlikle başlayan olaylarda Obekpa'nın fiziki müdahalesi sonucu Vesely yere düştükten sonra hakemler oyunu durdurup Obekpa'yı oyundan attı.
Bu olaydan sonra taraftarlar iyice sinirlenip sahaya yabancı maddeler atmaya başladılar. Yapılan anonslar sonucu olaylar yatışmadı ve hakemler sahayı terk ederek oyuna ara verdi. Seyircilerin 50 dakikaya yakın çıkarma sürecinden sonra maç kaldığı yerden devam edildi.

Maçın tekrar başlamasıyla sahaya gelen oyuncularla birlikte maça kaldıkları yerden devam edildi. Sahaya daha ateşli gelen Fenerbahçe Doğuş geride oldukları maçta öne geçerek maçın sonuna kadar üstün bir performans sergiledi. Maçı da 29 sayı üstünlük ile kazanan Fenerbahçe Doğuş, sahadan galibiyetle ayrıldı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM