En Değerli Oyuncu Mbappe

Dünya da Uluslararası Spor Araştırma Merkezi'nin hazırladığı verilerine göre Avrupa'da  en gözde 5 ligde  forma giyen en değerli oyuncular listesinin başında Parsi Saint-Germanin'in sezon başında kadrosuna kattığı Kylian Mbappe yer aldı.


CIES'in hazırladığı oyuncu değer verilerine göre Avrupa da bulunan 5 ligin yani İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa liglerinde forma şansı bulan en değerli 21 yaş altında olan 100 futbolcunun listesi yapıldı. Bu listenn en başında ise PSG'nin 18 yaşında ki yıldızı Mbappe yer aldı. Franszı futbolcu kendi değerini sezon başından bu yana arttırarak bonservis beledeli 182,8 milyon Euro'ya çıkardı.

En değerli futbolcular listesinde ikinci sırayı ise Tottenhamlı İngiliz yıldız Dele Alli 180,2 milyon Euro'luk değeri ile ikinci sıra da yer alırken, üçüncü sırada City'de forma giyen Alman yıldız Sane yer aldı. Sane'in 124,5 gibi bir bonsevis bedeli bulunuyor.

100 oyunculuk liste de dört Türk futbolcuya yer verilirken bu oyuncuların isimleri; sezon başında Roma'ya trasnfer olan Cengiz Ünder, sezon başından bu yana değer kaybetse de 21,3 milyon ile 48. sırada bulunuyor.
Levante'de forma giyen Enes Ünal ise 18,6 milyon Euroluk  bedeliyle listede 61. sırada bulunuyor. Bundesliga ekiplerinden Mainz 05'te forma giyen Alman asıllı Türk futbolcu ise Levin Öztunalı 11,6 milyon Euro'luk bedeliyle 88. sırada, Celta Vigolu Emre Mor ise 10,9 milyon Euro ile 96. sırada yer alıyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM