Cenk Tosun Ocak'da Yolcu

İngiltere devleri Everton, Newcastle United ve Tottenham Hotspur gibi kulüplerinin ardından Manchester City de Cenk Tosun'un peşine düştü. Alınan bilgilere göre de adı şuan gizlenen İtalyan kulübü.


Beşiktaş camiasında her geçen gün Cenk Tosun'un talipleri artmaya başlandı. Şampiyonlar Lig'inde ve Türkiye Süper Lig'inde gösterdiği performans ile Avrupa da adından söz ettiriyor. Avrupa transfer piyasasının gözetlediği oyuncu olan Cenk Tosun son dönem de adı Avrupada, İngiltere, İtalya ve Almanya Ligi'nden talipleri arttığı biliniyor.

İngiliz basınında yer alan habere göre Cenk'e Totthenam, Crystal Palce, Newcastle United ve Everton gibi kulüplerin transfer listelerinde olduğu ve Ocak ayında transfer etmek için çalışma yaptıkları sürekli Avrupa basını tarafından iddia ediliyordu. Fakat bu olayların üstüne Beşiktaş cephesinden dün çok önemli bir açıklama geldi.

Beşiktaş'lı yöneticiler, Cenk'e İngiltere liginden Manchester City'nin talip olduğu ancak golcü futbolcuyu İtalya'dan transfer etmek isteyen bir başka kulübün daha bulunduğunu söyledi.

İtalyan takımın ismini vermeyen yönetim, resmi temasların olduğunu da söyledi. Kulüp başkanı Fikret Orman'ın "30 milyon eurodan aşağıya satmam" dediği Cenk Tosun için Ocak ayında Avrupa'nın yolunu tutması sürpriz olmayacak gibi görünüyor. Üstelik yıldız golcünün taliplerinin artması da bonsevis fiyatının yükselmesine neden olucak.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM