Cenk Tosun Ada Yolcusu

Everton, Cenk Tosun transferi için gaza bastı. Milli yıldızın trasnferi için 20 milyon Euro’yu (90 milyon TL) gözden çıkardığı konuşulan Everton'a transfer için Beşiktaş'ın yıldızı da yeşil ışık yaktı. 26 yaşındaki milli futbolcu, olası bir transfer için Başkan Fikret Orman’ın onayını bekliyor.


Beşiktaş formasıyla bu sezon meydana koyduğu başarılı performansla bütün dikkatleri üstüne  çeken Cenk Tosun, Avrupa devlerini peşine takmıştı. Premier Lig’ten; Crystal Palace, Newcastle United, Everton ve Tottenham gibi takımların takibinde tespit edilen başarılı futbolcuya ilk resmi transfer teklifi  Everton’dan geldi.

26 yaşındaki futbolcunun transferi için Everton’un menacerler vasıtasıyla kulübe 20 milyon Euro’luk (90 milyon TL) önerite olduğu bildirildi. Başarılı oyuncuyla da menaceri vasıtasıyla ilk temasa  geçn ngiliz ekibinin, olumlu geri dönüş aldığı öğrenildi. Cenk Tosun'un, kulüplerin anlaşması durumunda Ada’nın yolunu tutabileceğini söyleyip topu Başkan Orman’a attığı ifade edildi.

Geçen günlerde açıklama yapan Fikret Orman Cenk Tosun'un devre arasında satılmayacağını, teklif gelirse sezon sonu görüşeceklerini belirtti.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder