Aykut Kocaman'dan Şampiyonluk Açıklamaları

Aykut Kocaman, Süper Lig'in şampiyonluk rekabetinde puan ortalamasının düşüşe geçeceğini tahmin ettiğini, lige hızlı bir başlangıç yapan Galatasaray’ın gerilemeye başladığını, Başakşehir’in ise puan ortalamasında gelişme kaydettiğini söyledi.

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, pazar günü oynanan beIN SPORTS'da canlı olarak yayınlanan  Süper Lig mücadelesinde Kasımpaşa'yı 4-2  yendikleri maç sonrasında basın mensupları ile bir toplantı yaptı.

Ligde görülen galibiyet mücadelelerinde gelgitler yaşandığını söyleyen Aykut Kocaman, lige iyi bir başlangıç yapan  sarı kırmızılı takımın gerilediğini, Medipol Başakşehir’in ise puan ortalamasının üzerine çıktığını belirtti. Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıktığına ve sarı kırmızılı takım karşısında çok kuvvetli olarak görüldüğüne işaret eden Kocaman,  yukarıda bulunan 4 takımdan aşağıyı  zorlayan takımlar olacağını, birkaç  takımın başa baş gidecek gibi gözüktüğünü, şu an için bir hesap yapabilmenin zor olduğu ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe’yi zorlayacak takımlardan birini söylemenin şimdilik zor olduğunu da belirten  teknik direktör, "Bir takımı ön planda göstermemek lazım. Galatasaray'ın yeri, Beşiktaş'ın oynadığı oyun gözüküyor. Başakşehir var. Bursaspor geliyor. Trabzonspor, Rıza Hoca sayesinde bambaşka bir kimliğe büründü.Daha agresif bir takım olma yolunda ilerliyor. 'Bizi zorlayacak takım işte şu” diyecek durumda değilim. Şu an biz oyun olarak gayet iyi gidiyoruz" değerlendirmelerini yaptı.

Geçen cumartesi yapılan Beşiktaş-Galatasaray derbisiyle alakalı "Derbiyi nasıl buldunuz?" sorusuna “Oldukça zor bir soru" diye cevap veren Kocaman, önümüzdeki cuma oynanacak Bursaspor maçının kadrosu ile ilgiliyse, "Kadroyu bozmayacağım, demek yanlış. Mümkün olduğunca adaletli davranmaya çalışacağım. Benim işim bu. Oyunculara adalet sağlamazsanız, bir yerden sonra 'Niye?' sorusunu sormaya başlarlar. İmkan olduğu kadar adil olmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda Süper Lig'de en fazla gol atan takım olduklarının anımsatılması ve "Aykut Kocaman'ın yönettiği takımlar defansiftir" eleştirilerinin sorulması üzerine Aykut Kocaman:

"Algı var. Buna cevap veremem. Algıları kırmak zor" diyerek konuşmasını bitirdi.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

KÜNYE İLETİŞİM