Muslera Arjantin Basınında

Galatasaray’da adeta artık bir efsaneleşmiş haline gelen ve takımın vazgeçilmezlerinden biri olarak bilinen 2. Kaptan Fernando Muslera için River Plate tekrardan devreye girmiş olduğu konuşuluyor. Galatasaray’ın başaralı eldiveni Muslera için Arjantin basınından sürpriz bir iddia gündeme geldi.
2016 senesinde de Muslera ile ilgilenen River Plate’nin bir defa daha devrede olduğu ve ciddi bir halde Galatasaray yönetiminin kapısını çalacağını bildirirdi. River Plate genel menajeri Enzo Francescoli 2016 senesinde iddaalar üzerine yaptığ açıklamayı doğrulamış Muslera’yı istiyoruz evet fakat kıymeti çok yüksek paranın yanın da başka problemler var diyerek transferin zor bulunduğunu belirtmişti.

Bu yıl daha farklı bir gelişme olduğunu yazan Arjantin basını Teknik Direktör Marcelo Gallardo’nun da çok istediğini belirtti.
2021 yılına kadar sözleşmesi bulunan Muslera yaptığı her açıklamada Galatasaray da çok mutlu bulunduğunu ve bura da ev ortamına  benzer biçimde hissettiğini söylemekte. Uruguaylı file bekçisi geçtiğimiz haftalarda Galatasaray’da bulunan kariyeri hakkında buraya imza atmak benim ve çevremdekilerin hayaliydi ve bu hayalde ne kadar doğru bir karar olduğunu buraya gelince anladım. Bura da çok şey öğrendim ve burada olmaktan çok mutluyum diyerek Galatasaray’a olan bağlılığını söylemişti.