Lazar Markoviç Yeniden Fenerbahçe Gündeminde

2015-2016 sezonunda Fenerbahçe’de kiralık oynadığın süre vakit etkili oynasa da sakatlıkları yüzünden etkili olamamıştı. Tekrardan Fenerbahçe ile görüşmeler yapan Markoviç menajerini İstanbul’a gönderdi.

Sırp oyuncunun yetkilisi Sarı Lacivertli kulübe giderek oyuncusunun takıma geri dönüp yarım bıraktığı işi tamamlamak istediğini iletti. Hala Liverpool’la sözleşmesi bulunan oyuncunun bonservis ile alınmanın zor olduğu ancak eskisi şeklinde kiralık olarak gelebileceğini söyledi.
Fenerbahçe yönetimi ise bu gelişmeler üzerine Markoviç’in geri dönme istediğini Aykut kocaman’a iletti. Aykut dev gibi’ın pozitif yönde bir rapor oluşturması taktirinde Sırp Yıldız Markoviç’in geri dönmesi için Liverpool kulübü ile temasa geçilecek ve büyük oranda sezon sonuna kadar kiralanacak.
23 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu bu sezon aslabir maçta Liverpool formasını giyemedi. Genç oyuncu Liverpool U23 takımında bir tek bir maçta görev aldı. Hiçbir maçta forma giymeden sezonu geçiren Markoviç eksiklerini antrenman yaparak tamamlıyor. 2015-2016 sezonunda Fenerbahçe de forma giyen Markoviç çıktığı 21 karşılaşmada attığı 2 gol ve yaptığı 3 asist ile ekibina katkıda bulunmuş oldu.